Webbshopen för beställning av klubbkläder inför säsong 2026 öppen!
Beställ dina unika tränings- och tävlingskläder med klubbens design här under december månad! Shopen är öppen till den 31 december
Det är möjligt att beställa kläder utanför detta ”officella” beställningsfönster. Då tar du själv kontakt med Patrik Dahl på Le Chemise och lägga en beställning. Dock kommer priset inte att vara rabatterat som under detta officiella beställningsfönstret.
Utprovning
För utprovning av kläder får man åka till La Chemise inne i Stockholm för att prova ut kläderna. Det går också bra att fråga en klubbkompis om storlekar, tips och råd.
Beställning
Webshopen är uppdelad i Herr & Dam och Barn. Om ni vill beställa från till exempel både herr och barn så är det bara att hoppa mellan dem. Allt läggs i samma varukorg.
Alla kläder i shopen kommer att såklart vara tryckta med vår design, även om det inte alltid ser ut så på bilderna.
Namn på kläder
Om du har valt ett klädesplagg som du önskar ditt namn på så finns det en textruta vid utcheckningen där du fyller i vilket namn klädesplagget ska vara tryckt med. Detta gäller i första hand tävlingsdräkter även kallat Performance Tri Suit.

